STYROPIAN FUNDAMENTOWY – GDZIE GO ZNALEŹĆ I JAKA JEST JEGO CENA?

Styropian fundamentowy stosowany jest do izolacji fundamentów. Ma za zadanie zminimalizować utratę ciepła z budynku, gdyż duża jego część “ucieka” przez podłoże. Ze względu na ekstremalne warunki, takie jak wilgoć, zmiany temperatur i duży nacisk, należy do tego celu używać sprawdzonych, dobrych jakościowo materiałów, niezmieniających swoich właściwości w towarzyszących okolicznościach.

Etapy izolacji styropianem fundamentowym

Styropian fundamentowy o grubości 10 lub 15 cm mocuje się do ścian przy pomocy kleju poliuretanowego. Wcześniej jednak należy zabezpieczyć je warstwą izolacji z mas bitumicznych, w celu utworzenia przeciwwodnej izolacji. Następnie grubą folią budowlaną (lub kubełkową) okłada się izolowaną powierzchnię. Na powierzchni styropianu fundamentowego należy umieścić siatkę z włókna szklanego, zatopioną w kleju uniwersalnym i wykończyć wybraną okładziną elewacyjną. Takie ocieplenie ścian fundamentowych powinno być połączone z izolacją ścian zewnętrznych. Przed przystąpieniem do pracy, należy dokładnie sprawdzić parametry i opinie na temat producenta materiałów oraz wybrać godny zaufania sklep oferujący styropian fundamentowy.

Etapy izolacji styropianem fundamentowym

Ze względu na swoje przeznaczenie, przy wyborze styropianu fundamentowego nie powinniśmy kierować się jego ceną, lecz właściwościami. Musi się cechować przede wszystkim:

  • dużą wytrzymałością,
  • niską nasiąkliwością,
  • niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ,
  • stabilnością w ochronie cieplnej.

Styropian fundamentowy – jaki wybrać?

W dzisiejszych czasach, jak w każdej branży, na rynku występuje mnogość ofert i rodzajów izolacji fundamentowych. Warto zaufać specjalistom w sklepie i wysłuchać ich rad. Zamiast sugerować się ceną styropianu fundamentowego, należy zwrócić uwagę na jego właściwości.

Przykładem dobrego produktu jest AQUA firmy Krasbud. Jego współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi 0,037 [W/(m*K)]. Idealnie sprawdzi się jako izolacja cieplna ścian poniżej poziomu gruntu, ścian piwnic i innych pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak i również na tarasach i balkonach. Inną opcją równie wysokiej jakości są płyty styropianowe SILVER. Nie wymagają one dodatkowych zabezpieczeń, są odporne na działanie wody i kontakt z gruntem. Świetnie sprawdzą się w naprawdę trudnych warunkach, w miejscach bardzo mocno zawilgoconych. Swoją wytrzymałość zawdzięczają hydrofobowemu surowcowi, z którego zostały wyprodukowane. Standardowa grubość tego styropianu fundamentowego to 10 mm. Mogą być wytwarzane w wersji z płaskimi lub frezowanymi bokami.

Sprawdź ofertę Naszego sklepu!

STYROPIAN FUNDAMENTOWY

Inne zastosowania styropianu fundamentowego
Oprócz standardowego wykorzystania przy budowie domu, styropian będący w ofercie naszego sklepu można zastosować także do izolacji cieplnej parkingów podziemnych, podjazdów i garaży. Sprawdzi się także przy innych pomieszczeniach z wysokim poziomem zawilgocenia, np. halach przemysłowych, magazynach, strychach. Wszystkie miejsca, w których panują ekstremalne warunki, których nie wytrzyma zwykły styropian, nadają się do izolacji tym specjalnym materiałem. Woda, nacisk wielu ton, temperatury od ujemnych do dodatnich czy bezpośredni kontakt z gruntem nie są w stanie zaszkodzić styropianowi fundamentowemu. Najważniejsze, aby jego użycie zaplanować już na etapie powstawania projektu domu. Dzięki temu usprawni to budowę, żaden etap nie zostanie przeoczony, odpowiednia ilość produktów zostanie wcześniej zapewniona, a pewność dobrej izolacji przy podłożu zapewni spokój na lata.