Wybielanie zębów – jak odzyskać piękny uśmiech?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie bardzo wielu osób. Sprawia on, że czujemy się bardziej atrakcyjni i pewniejsi siebie. Niestety każdego dnia nasze zęby narażone są na różnorodne czynniki, które powodują żółknięcie płytki nazębnej. W efekcie ich estetyka zostaje znacznie obniżona. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na wybielenie zębów!

Jak wybielić zęby? Najskuteczniejsze sposoby

Wiele osób marzy o pięknych, białych zębach. Marzenie to nie jest trudne do zrealizowania. Dostępne są różnorodne sposoby na wybielenie zębów, dlatego każdy może dopasować opcję do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Pasty wybielające

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wybielenie zębów jest zastosowanie pasty wybielającej. Na rynku dostępny jest ogromny wybór past, różniących się między sobą konsystencją, składem, kolorem i sposobem działania. Wyróżnia się m.in. produkty o działaniu ściernym i enzymatycznym.

Podczas zakupu pasty wybielającej pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jej RDA, czyli współczynnik ścieralności oraz skład. W najlepszych produktach można znaleźć m.in. węglan wapnia, perlit i dwuwęglan sodu. Zanim jednak rozpoczniesz wybielanie zębów za pomocą pasty, to pamiętaj, że przy jej użyciu usuniesz wyłącznie powierzchowne przebarwienia. Ponadto miej na uwadze fakt, iż niektóre pasty są bardzo silne i stanowią zagrożenie dla szkliwa. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania danego produktu wybielającego, najlepiej skonsultuj się z dentystą.

Paski wybielające

Jednym z bardzo popularnych sposobów na wybielenie zębów jest także zastosowanie specjalnych pasków, które zawierają żel z nadtlenkiem karbamidu lub nadtlenkiem wodoru. Paski pozwalają uzyskać świetne efekty, jednak muszą być używane systematycznie. Działają one na podobnej zasadzie co wybielacz. Zawarty w nich nadtlenek wnika w powierzchnię zębów i działa rozjaśniająco. Ich główną zaletą jest fakt, iż są łatwe w użyciu, ogólnodostępne i stosunkowo niedrogie.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów w Białymstoku i nie tylko jest specjalny zabieg w gabinecie stomatologicznym. Decydując się na niego, masz pewność, że wszystko zostanie wykonane pod okiem specjalisty w sposób profesjonalny. Zabieg przeprowadzony przez doświadczonego dentystę to znacznie bezpieczniejsza opcja niż wybielanie zębów na własną rękę w domowych warunkach. W przypadku profesjonalnego zabiegu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo urażenia dziąseł.

Gdzie wykonać wybielanie zębów (Białystok)?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej zapisać się na wybielanie zębów? Białystok to miasto, w którym znajdziesz świetnych dentystów, którzy przywrócą Twoim zębom piękny, biały kolor. Jak wybrać najlepszego specjalistę? Przede wszystkim warto zapoznać się z doświadczeniem poszczególnych dentystów i ich kwalifikacjami. Ponadto najlepiej poczytać opinie na ich temat i sprawdzić szczegóły ich ofert. Zanim zapiszesz się do danego specjalisty, dowiedz się, jakimi metodami wybiela zęby i w jaki sposób przebiega ten proces. Wybierz dentystę, który działa w branży dłuższy czas, ma nieposzlakowaną opinię, a podczas zabiegów wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości narzędzia i preparaty.