BDSM – jak zacząć?

BDSM jest coraz bardziej popularne zwłaszcza po tym, kiedy ukazała się książka oraz film “50 twarzy Greya”. Kochankowie, którzy dotychczas nie rozważali tej formy uprawiania miłości, zainteresowali się takim rodzajem seksu. 

BDSM — jak zacząć? 

Wokół BDSM narosło bardzo wiele negatywnych stereotypów. Zdaniem większości społeczeństwa jest to wyuzdany seks z elementami sadomasochizmu. Seksuolodzy podkreślają jednak, że na szczęście nie wygląda to w ten sposób. Kochankowie, którzy decydują się w sposób świadomy na BDSM, muszą wykazać się wzajemnym szacunkiem, odpowiedzialnością oraz zaufaniem do siebie. Łatwo przekroczyć pewną granicę, której nie powinno się naruszać, dlatego też ta metoda powinna być dziełem jedynie mądrych, rozważnych oraz dojrzałych ludzi.

Bardzo ważne jest wzajemne porozumienie oraz wzajemny szacunek, ponieważ bez dialogu wszystko mija się tak naprawdę z celem. Partnerzy, którzy do tej pory nie uprawiali miłości w ten sposób, natomiast postanowili sobie, że chcą spróbować, próbują się dowiedzieć się jak najwięcej o BDSM. Co zrobić, aby taka forma okazywania sobie uczuć dawała jak największą satysfakcję seksualną oraz co zrobić, by nie doszło do utraty kontroli? Z pewnością BDSM nie jest dla każdego, jednak ci, którzy się zdecydowali oraz wykazali ostrożnością, często podkreślają, że odczuwali jeszcze silniejszą przyjemność niż dotychczas, a ponadto więź między partnerami się wzmocniła.

Z jakich akcesoriów warto skorzystać i jak zacząć BDSM? 

Na początek warto skorzystać z kilku gadżetów erotycznych, dzięki którym ta przygoda będzie ekscytująca. Z całą pewnością przyda się pas cnoty BDSM. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pasy cnoty znane są od wieków, od zawsze rozpalają wyobraźnię, jednakże warte zaznaczenia jest też to, że ich zastosowanie uległo zmianie. W średniowieczu było to narzędzie tortur, a rycerz, który udawał się na pole bitwy, zakładał swej żonie taki pas, aby mieć pewność, że nie zostanie zdradzony.

Okazuje się jednak, że dziś funkcja tych akcesoriów znacznie się zmieniła, ponieważ pozwalają odczuwać wzmożoną rozkosz. Aktualnie pasy cnoty służą entuzjastom BDSM do zabawy, w odróżnieniu od ich użycia w przeszłości. Teraz większość pasów została stworzona z myślą o panach. Najczęściej gadżet ten jest wykorzystywany w trakcie tzw. role playing, kiedy to kobieta jest stroną dominującą, natomiast jej partner pełni rolę uległą. Kochanka zakłada partnerowi taki pas, żeby nie mógł się masturbować oraz nie mógł odbyć stosunku. Dla wielu par takie rozwiązanie jest czymś przyjemnym, dlatego nie jest dziwne, że gadżety te bardzo szybko znikają z półek czołowych sklepów erotycznych. Równie chętnie są zamawiane przez Internet, gdzie dostępnych jest wiele różnych modeli. 

Z jakich gadżetów warto jeszcze skorzystać? 

Wiele par, które pragną przeżyć BDSM, oprócz pasów cnoty, decydują się ponadto na kajdanki z futerkiem na nogi i ręce, co jeszcze mocniej pozwala w pełni zniewolić drugą stronę. Bardzo popularnym gadżetem w ostatnim czasie staje się również packa do BDSM, a także kneble. Przed stosunkiem w stylu BDSM warto odbyć poważną rozmowę, żeby konkretnie ustalić, na co można sobie pozwolić w trakcie zbliżenia. Należy pamiętać, że choć metoda ta może być czymś wspaniałym, to w przypadku kiedy coś wyjdzie nie do końca tak, jak powinno, niepotrzebnie zniechęcicie się do tej formy uprawiania seksu.

Podstawą udanego zbliżenia jest więc wzajemne porozumienie oraz dojrzałość. To najlepsza recepta na to, aby para kochanków długi czas cieszyła się takim sposobem uprawiania miłości. Należy również pamiętać, że BDSM wymaga cierpliwości, dlatego też nie można od razu zbyt wiele wymagać ani od siebie, ani od drugiej strony, natomiast warto wspólnie wchodzić na wyższe stopnie tej praktyki miłosnej. Sklepy internetowe oferują szeroki asortyment gadżetów erotycznych, aby każdy znalazł coś dla siebie. Można także poczytać opinie klientów, którzy przetestowali już dany przedmiot. Dzięki temu łatwiej będzie można podjąć decyzję.