Ile trwa Expo Dubai?

Expo Dubai to Światowa Wystawa Expo o oficjalnej nazwie Międzynarodowa Wystawa Rejestrowa. To niesamowite wystawy, które odbywają się od stuleci, koncentrując się na zaprezentowaniu różnych wyzwań. Expo 2020 Dubai to pierwsza wystawa, która odbywała się na terenie Bliskiego Wschodu. Docelowo miała mieć miejsce w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię, jej termin został przesunięty na 2021. To niesamowite wydarzenie, o którym warto dowiedzieć się więcej informacji. Zatem Dubai Expo – do kiedy?

Expo Dubai 2022 – do kiedy?

Expo Dubai to rewolucyjna edycja, która po raz pierwszy została zorganizowana na Bliskim Wschodzie, a także pierwsza po wybuchu pandemii koronawirusa. Dubaj to piękny kraj, który przyciąga rzeszę turystów. Zorganizowana w nim wystawa Expo to niesamowite wydarzenie, które zachwyciło niejednego turystę. Jako jej nadrzędne hasło brzmiało – ”Łącząc umysły, tworząc przyszłość”. To inkubator nowych koncepcji z całego świata, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagających osób.

Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się w 2020 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii, jego termin przeniesiono na 2021. Wystawa odbywała się w dniach od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022. W tym okresie odwiedzające Dubaj osoby mogły być świadkami niesamowitego wydarzenia, na którym pojawiły się stoiska ponad 190 krajów.

Expo 2020 Dubai – termin

Expo 2020 Dubai to nie tylko możliwość obejrzenia wyjątkowych stoisk pond 190 krajów, ale również szansa na nawiązanie biznesowych relacji, z których może wyniknąć wiele korzyści. Zgodnie z szacunkami wydarzenie odwiedziło około 18 milionów gości, co jest niezwykle imponującym wynikiem. Trwające aż pół roku wydarzenie to niesamowita przygoda, która spotyka się z bardzo dobrymi opiniami ze strony klientów. Zakończone w marcu 2022 roku wydarzenie przyciągnęło miliony turystów, którzy mogli podziwiać stoiska państw z różnych kontynentów.

Wystawy Expo mają na celu promowanie innowacji z różnych części świata. To nadzwyczajne wydarzenie, które miało wyjątkowy wpływ na rozwój Dubaju. Impreza działa jako katalizator zasilający najważniejsze filary gospodarki. W trakcie trwania wydarzenia znacząco wzrosło zainteresowanie hotelami, ośrodkami turystycznymi czy handlem.

Expo 2020 Dubai to impreza, dzięki której można było nawiązać kontakty biznesowe i zaprezentować swoje pomysłu bądź usługi inwestorom z całego świata. To światowe wydarzenie, na którym warto było się znaleźć w okresie od października 2021 do marca 2022.

Expo Dubai 2020 – niesamowite wydarzenie dla uczestników z całego świata

Wystawa światowa Expo Dubai 2020 przyciągnęła uwagę ludzi z wielu krajów, co było wynikiem szeregu zaplanowanych atrakcji. Ponad 190 stoisk, które nie sposób obejrzeć w czasie krótkiego pobytu w Dubaju. Dlatego warto zaplanować nieco dłuższy urlop, aby móc wziąć udział w najciekawszych wydarzeniach.

Wchodząc na teren wydarzenia trudno nie zwrócić uwagi na imponującą bramę wejściową, zaprojektowaną przez brytyjskiego architekta Asifa Khana. Konstrukcja wyróżnia się wysokością aż 21 metrów, a została wykonana z włókna węglowego nowoczesną techniką druku 3D. Wystawa równie nadzwyczajnie prezentowała się wieczorem, kiedy zarówno budynki, jak i alejki ożywały przepiękną paletą barw. Jednym z najciekawszych miejsc, jakie mogliśmy zobaczyć na terenie Expo 2020 jest plac C, który w ciągu dnia jest zacienionym miejsce spotkań. Natomiast wieczorem Al Wasl Plaza staje się zapierającym dech w piersiach teatrem pod gołym niebem. W tym czasie można zaobserwować niesamowite widowiska przyciągające tłumy turystów.

Jedną z najciekawszych wystaw, jakie można było obejrzeć na Expo Dubai 2020 był polski pawilon otoczony kinetyczną rzeźbą nawiązującą do ptaków migrujących z naszego kraju na Bliski Wschód. Jego fasada subtelnie porusza się na wietrze, co skutecznie przyciąga wzrok turystów. Nawiązuje ona do mobilności, będących jedną z trzech tematów rozwijających kluczowe hasło Expo 2020 Dubai.