Jak sprowadzić auto z Holandii?

Z każdym rokiem coraz więcej sprowadzanych jest aut z Holandii. Nic w tym dziwnego. Samochody jeżdżące po tamtejszych drogach słyną z bardzo dobrego stanu technicznego oraz pewnej i, co ważne, sprawdzonej historii użytkowania. Również pod Amsterdamem, funkcjonuje jedna z największych giełd motoryzacyjnych w Europie, gdzie sprzedaje się mnóstwo egzemplarzy aut dziennie. Jak sprowadzić auto z Holandii? Skąd taka popularność Niderlandów jako kraju, w którym nasi rodacy kupują samochody?

Dlaczego sprowadzanie auta z Holandii jest tak popularne?

Oprócz pewnej historii samochodu i jego dobrego stanu technicznego, za Holandią jako krajem zakupu auta używanego przemawia jeszcze kilka argumentów. Trasa z Warszawy do Amsterdamu liczy niecałe 1200 km, które praktycznie w całości pokonuje się autostradami. Oznacza to, że w niecałe 12 godzin, dwóch kierowców, bez problemu pokona tę trasę, jadać zawsze zgodnie z przepisami. Mówiąc prościej, aby sprowadzić aut z kraju tulipanów, nie potrzebny jest długi urlop w pracy, wystarczą 2 dni, które połączone z weekendem powinny bez problemu wystarczyć na wyjazd po zakup auta i powrót z nowym nabytkiem do kraju.

Kolejną rzeczą, która sprawia, że Holandia cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o zakup auta, są bardzo przyjazne i nieskomplikowane procedury związane ze wszystkimi formalnościami, jakie musimy spełnić, decydując się na zakup samochodu. Wybierając się na amsterdamską giełdę samochodową, można tam załatwić wszystko, co potrzebujemy, aby sfinalizować zakup i wrócić nim prosto do Polski.

Jak sprowadzić auto z Holandii na własną rękę?

Sprowadzenie auto z kraju tulipanów może odbyć się na kilka sposobów. Jednym z nich jest wyjazd „w ciemno” samemu lub ze znajomym i poszukanie interesującego nas samochodu. Zakupionym w ten sposób autem, po spełnieniu określonych formalności, możemy przyjechać do Polski. Można również zakupione auto przyprowadzić do kraju na lawecie. Sprowadzenie auta z Holandii w taki sposób, wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, które jako kupujący ponosimy. To my dokonujemy wstępnego przeglądu podczas zakupu i to my załatwiamy wszystkie formalności. W razie jakichkolwiek problemów naszym zadaniem jest ich rozwiązanie i wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości.

Jak sprowadzić samochód z Holandii, aby nie żałować jego zakupu? 

Na szczęście auto z Holandii możemy sprowadzić, nie ruszając się z domu i powierzając wszystko specjalistom. Wchodząc na stronę https://www.autotesto.pl/samochody-z-holandii/ możemy zlecić sprowadzenie samochodu używanego z Niderlandów. Specjaliści Autotesto, poszukają wybranego przez nas samochodu, sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz jego historie. Oprócz tego zweryfikują opłacalność jego zakupu. Jeśli okaże się, że za pierwszym razem znaleziony egzemplarz nie spełni naszych oczekiwań, lub jego stan będzie pozostawiał wiele do życzenia, poszukiwania będą kontynuowane. Decydując się na taką formę sprowadzenia auta, nie musimy również martwić się o formalności. Wszystko zostanie załatwione zgodnie z obowiązującymi w Holandii przepisami, a dostarczone nam auto pozostanie tylko ubezpieczyć i zarejestrować na nas jako nowego właściciela. Na pomoc specjalistów z Autotesto, możemy liczyć na każdym etapie zakupu i wyboru samochodu.

Ile to kosztuje?

Nie da się określić dokładnie kosztów, jakie musimy ponieść, decydując się na zakup auta z Holandii. Wszystko jest uzależnione od tego, jaki samochód zamierzamy kupić. Im lepszej klasy będzie to auto, tym większym będzie dla nas wydatkiem. Autotesto do każdego klienta podchodzi indywidualnie i znajdując konkretny egzemplarz samochodu, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, przygotowuje ofertę. Zakupiony samochód możemy odebrać z siedziby firmy, bądź na nasze życzenie, zostanie nam on dostarczone pod dom. Warto pamiętać, że specjaliści z Autotesto zapewniają kompleksową obsługę zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

Sprowadzenie auta z Holandii nie wydaje się rzeczą skomplikowaną i tak jest w istocie. Decydując się jednak na indywidualny zakup, ponosimy ryzyko, które możemy bardzo prosto wyeliminować. Wystarczy zdecydować się na pomoc profesjonalistów, którzy oprócz wybrania samochodu, sprawdzą opłacalność jego zakupu, stan techniczny i załatwią wszystkie niezbędne formalności.