Jak opóźnić wytrysk?

Prawdziwą przyjemność ze stosunku można osiągnąć tylko wtedy, gdy z tyłu głowy nie mamy męczących problemów. Do takich zalicza się przedwczesny wytrysk, który jest zmorą wielu mężczyzn. Zbyt szybki koniec jest dla nich wstydliwym momentem i może powodować unikanie wizyt w sypialni. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie z kłopotem i czerpać maksimum satysfakcji ze zbliżenia. Podpowiadamy, jak skutecznie opóźnić wytrysk za pomocą ogólnodostępnych metod i przy odrobinie wysiłku.

Kontrola pchnięć

Jednym z naturalnych sposobów na opóźnienie wytrysku jest kontrolowanie pchnięć w czasie penetracji. Specjalna technika pochodząca z dalekiego wschodu zakłada, by stosować zamiennie dziewięć mocnych i słabych stopni penetracji. Serię rozpoczyna się od 9 płytkich pchnięć i 1 głębszego. Następnie wykonuje się 8 płytkich i 2 głębokie – stosunek trwa aż do momentu, w którym wszystkie dziewięć pchnięć będzie głębokich. W ten sposób kontrolować można odczuwane doznania i nie dopuszczać do przedwczesnego wytrysku.

Inna metoda polega na przerywaniu stosunku w momencie największej ekstazy. Mężczyzna nie dopuści w ten sposób do wytrysku, znacznie przedłużając czas współżycia. Po wyjęciu członka należy skupić się na opanowaniu podniecenia – w przerwie warto skoncentrować się na sprawieniu przyjemności partnerce. Po chwili można ponownie powrócić do powolnej penetracji, kontrolując odczuwane doznania i przerywając je w odpowiednim momencie. Jeśli więc zastanawiasz się, jak opóźnić wytrysk w czasie stosunku, spróbuj skorzystać z opisanych technik.

Środki wydłużające stosunek

Panowie mogą sięgnąć także po żel wydłużający stosunek, który jest dobrą alternatywą dla przerywania współżycia. Substancje znajdujące się w składzie są w stanie znacząco opóźnić wytrysk i przedłużyć czas trwania stosunku nawet do kilkunastu minut. Produkty mają łagodne działanie znieczulające, które zmienia sposób odczuwania doznań. Są one równie intensywne, ale nie powodują natychmiastowego wytrysku. Większość żeli może być stosowana wspólnie z prezerwatywami, jednak należy się o tym upewnić, czytając wskazówki znajdujące się na opakowaniu.

Późniejszy wytrysk dzięki ćwiczeniom

Nieco więcej czasu i wysiłku wymaga zastosowanie specjalnych ćwiczeń. Polecany jest zwłaszcza trening mięśni Kegla, które zlokalizowane są w okolicach intymnych. Podczas pierwszych serii bardzo ważne będzie wyczucie mięśni i ich świadome napinanie. Najłatwiej dokonać tego podczas oddawania moczu, blokując strumień poprzez spięcie opisanych mięśni. Po zlokalizowaniu mięśni można przejść do właściwych ćwiczeń – najlepiej wykonywać je kilka razy dziennie po kilkanaście powtórzeń. Wystarczy naprzemiennie napinać i rozluźniać mięśnie Kegla, aby z czasem zaobserwować efekty. Wiedząc, jak opóźnić wytrysk za pomocą ćwiczeń można zapobiec pojawieniu się kłopotu w przyszłości.

Zadbaj o swój tryb życia

Inne sposoby jak opóźnić wytrysk mają bezpośredni związek z prowadzonym trybem życia. Mężczyźni mający kłopot z wydłużeniem stosunku powinni przyjrzeć się zwłaszcza swojej diecie, aktywności fizycznej oraz przyjmowanym używkom. Potencji nie sprzyjają tłuste dania i jedzenie bogate w cukier. Zamiast tego lepiej sięgać po orzechy, pieczywo pełnoziarniste i ryby, które poprawiają produkcję testosteronu. Warto zadbać także o układ krążenia, który bierze udział w utrzymaniu erekcji – nawet drobna aktywność fizyczna będzie zbawienna dla jego kondycji. Aby przedłużyć stosunek, trzeba także zrezygnować z alkoholu i palenia papierosów. Powinni zrobić to zwłaszcza panowie, którzy od lat w swojej codzienności sięgają po używki, gdyż mają one istotny wpływ na sprawność seksualną.

Kłopoty z przedwczesnym wytryskiem dotyczą wielu mężczyzn. Problemowi można jednak zaradzić i nie trzeba w tym celu stosować kosztownych terapii, czy udawać się na wizyty do specjalistów. Pomóc mogą już regularnie wykonywane ćwiczenia, zmiana prowadzonego trybu życia, czy stosowanie preparatów wydłużających współżycie. Warto korzystać z dostępnych sposobów, by odzyskać satysfakcję z życia erotycznego.