Na co zwrócić uwagę decydując się na kuchnię na wymiar?

Kuchnia to serce domu. Zapewne wiele osób się z tym poglądem zgodzi. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki i spotykamy się na wspólnym, rodzinnym śniadaniu. Nowoczesna kuchnia powinna być zarówno atrakcyjna estetycznie, jak i funkcjonalna, aby codzienne korzystanie z niej było samą przyjemnością.

Kupując w sklepach meble kuchenne, musisz liczyć się z tym, że nie będzie ona idealnie dopasowana do Twoich potrzeb i dokładnych wymiarów pomieszczenia. Kupujesz dany zestaw w formie, jaką oferuje Ci sklep. Oczywiście najczęściej wiążę się to również z wykonaniem montażu na własną rękę, co przekłada się na ogrom czasu i zszarganych nerwów. 

Kuchnie na wymiar to meble przystosowane idealnie do Twojego konkretnego pomieszczenia. Indywidualny projekt pozwoli zagospodarować dostępną przestrzeń w stu procentach, co ma ogromną różnicę w sytuacji, gdy mieszkasz na przykład w kawalerce. Zlecając montaż kuchni na wymiar w Nowej Soli, masz również możliwość zabudowy sprzętu AGD, co dla wielu zdecydowanie podnosi atrakcyjność kuchni. Indywidualne podejście firm, które specjalizują się w montażu mebli kuchennych, sprawi, że wykonają dla Ciebie kuchnię Twoich marzeń!

Na co zwrócić uwagę, decydując się na kuchnię na wymiar? Nowa Sól

Po pierwsze, najważniejszy jest projekt. W kuchni spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia, więc warto mieć przemyślaną koncepcję. W końcu wiąże się ona z dostosowaniem konkretnej przestrzeni do wymagań domowników. Trzeba zadbać między innymi o rozmieszczenie szafek, wysokość i długość blatu, a ponadto usytuowanie sprzętów AGD. Czy słyszałeś kiedykolwiek o „zasadzie trzech trójkątów”? Określa ona najbardziej funkcjonalne rozstawienie trzech głównych urządzeń w kuchni: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej lub piekarnika. Profesjonalna firma meblarska wykonująca projekt na pewno doradzi Ci, jak najlepiej je usytuować. 

Wymiana mebli kuchennych to inwestycja na lata, w związku z czym taka decyzja powinna być przemyślana. Nie oszczędzaj również na materiałach. Meble mają służyć jak najdłużej, a więc szczególną uwagę musisz zwrócić na materiał, z których będą wykonane. Oczywiście niezwykle ważnym elementem będzie również ich kolorystyka i design, które powinny współgrać z obecnym wystrojem mieszkania. 

Przemyśl również kwestie uchwytów i ewentualnych dodatków w postaci na przykład przeszkleń. W przypadku, kiedy dopiero zaczynasz budowę, to na tym etapie powinieneś zastanowić się nad położeniem kuchni. Najczęstszym wyborem jest usytuowanie kuchni w północno-zachodniej, północnej lub północno-wschodniej części domu, ze względu na ilość promieni słonecznych wpadających przez szyby. Równie istotny jest w tym przypadku również widok zza okna, który będzie nas witał każdego dnia przy porannej kawie.

Spełnij swoje marzenie i zleć usługę montażu kuchni na wymiar w Nowej Soli profesjonalistom. Dzięki temu zyskasz indywidualny projekt i nie będziesz musiał martwić się o fachowy montaż i doradztwo na każdym etapie zlecenia.